Saturday, June 23, 2018

Україна лідирує серед країн Європи по забрудненню повітря/ Ukraine has excessively high number of premature deaths attributable to air pollution

Україна лідирує серед країн Європи по забрудненню повітря. Від цього кожного року передчасно помирає один із 1000 українців* (джерело дивись тут). Про це свідчать дані Інституту параметрів здоров’я і оцінки (Institute for Health Metrics and Evaluation) за 2017 рік. Система моніторингу чистоти атмосферного повітря дісталась Україні у спадок від Радянського Союзу. Крім застарілої технічної бази це означає і моральне відставання від світових тенденцій. Прогресивні країни зрозуміли, що найбільшу небезпеку для здоров’я становить так званий “аерозоль”, зважені тверді часточки в повітря розміром 2,5 і 10 мкм. Їх небезпека в тому, що часто вони містять важкі метали, а через свій малий розмір вони не затримуються в бронхах і альвеолах, а напряму всмоктуються в кров. В Україні моніторинг і контроль за кількістю таких часточок не проводиться. Таке поняття навіть відсутнє в нормативній базі.

Уряд України має прийняти необхідні закони та імплементувати Директиву 2008/50/ЄС про якість атмосферного повітря та чистіше повітря для Європи. Вона описує алгоритми, за якими має здійснюватись моніторинг. Так ми не лише будемо знати, наскільки наше повітря є брудним і небезпечним, але й що з цим робити.

Вчора в Запоріжжі Екодія провела семінар на тему промислового забруднення повітря. Його ціль – об’єднати місцевих активістів, щоб надати доступ до експертних знань та випрацювати спільні дії для боротьби за чисте повітря в Україні.

*
Схід України суттєво потерпає від забруднення повітря. У Запоріжжі, Кривому Розі, Дніпрі, Харкові та Маріуполі виникають громадські рухи, ціль яких – змусити промислові підприємства зменшити шкідливі викиди в атмосферу та відкрити доступ до реальної інформації про викиди на підставі незалежного та якісного моніторингу атмосферного повітря.

Джерело

Коментар на ФБ: Victor Gorban -
Олігархам не вигідний такий контроль, адже треба буде вкладати величезні гроші в сучасні системи очищення промислових викидів. Тому спостерігаємо, хто і як голосує в Раді за ці закони. До речі: закони приймає не уряд а Верховна Рада.

https://twitter.com/ecodiya;

https://www.facebook.com/ecodiya/

Див. також:
Ірина Головко: Не допустити повторення Чорнобильської трагедії

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...